X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مزه زندگی یک دانشجوی دکتری

خوب، بد، جلف

دوستان آیا این فیلم رو دیدید؟ راضی بودید؟


بعدانوشت. امروز، 3 اسفند، من و خواهرم و یکی از دوستان رفتیم و این فیلم رو دیدیم. اگر جزو دسته افراد علاقمند به فیلمهای معناگرا و آموزنده، نیستین دیدن این فیلم رو حتما بهتون توصیه میکنم. کلی با فیلم با صدای بلند خندیدیم. اگر کسی من رو دوباره به دیدن این فیلم دعوت کنه، حتما میرم! چون خوشحال و راضی از سالن سینما اومدم بیرون.

من و Cytoscape

این چند روز اخیر درگیر رویژن مقاله Chetan هستم که بیچاره م کرده. علت هم اینه که براش باید از نرم افزار Cytoscape استفاده کنم که معلوم نیست به چه شکل نوشتنش که کل حافظه سیستم رو اشغال میکنه در حالی که پردازش سنگینی هم باهاش ندارم. این اشغال شدن حافظه هم موجب میشه که برنامه یه دفعه ای بسته بشه. برای همین من قبل از اجرای این برنامه مجبورم تمام برنامه های روی سیستم رو ببندم و بعد اون رو اجرا کنم. وقتی هم که session رو ذخیره میکنم، دفعه بعد قادر به باز کردن کامل session ذخیره شده نیست و ناقص باز میشه، برای همین باید هر مرتبه همه کارها رو از اول انجام بدم. حالا یه بار میام اجرا کنم می بینم نتیجه ها عجیب غریبه. دکتر ش گیر میده که چرا اینا اینجوریه؛ شصت بار دیگه مجبور میشم برنامه رو باز و بسته کنم. آخرش که همه چیز رو چک میکنم، متوجه میشم که فایل هایی که Chetan فرستاده با اون چیزی که ما در مقاله استفاده کردیم، فرق میکنه. زمانی که Chetan فرستاد، خودش گفته بود که این  فایل ها همونای تو مقاله نیست اما گفته بود که تفاوت زیادی ندارن، نمیدونست که 0.01 چه تفاوت هایی رو در تحلیل های آماری بوجود میاره.

بهش ایمیل میزنم که فایل های اصلی رو هر جور شده پیدا کن بفرست، بعد از سه روز فرستاده. دوباره همه برنامه هام  رو میبندم و Cytoscape رو باز میکنم و کارها رو از اول انجام میدم. حالا دوباره با یه خطا مواجه میشم!! کفرم حسابی در اومده! مشکل رو ردیابی میکنم و متوجه میشم که Chetan نتایج رو اشتباهی فرستاده و این اونی نیست که من میخواستم!!! حالا دوباره بهش ایمیل زدم تا کی بخواد جواب بده!! یعنی تا میام روی کار و زندگی خودم تمرکز کنم، این میاد وسط!

همین بستن برنامه های دیگه م حسابی عصبیم کرده!!!

خیلی ناراحتم

بچه ها با این فرمانی که ترامپ امضا کرده مبنی بر جلوگیری از ورود افراد هفت کشور مسلمان که ما هم جزو اونا هستیم، بدجوری ناراحتم؛ نه برای خودم بلکه برای دوستانم که اونجا هستن. ):

الان بین بچه ها حرف هست که اونایی هم که ویزای مولتیپل دارن، از آمریکا خارج نشن چرا که موقع برگشت ممکنه راهشون ندن. ):

بعدانوشت. متاسفانه این دستور رو ترامپ سه ماهه اجرایی کرده و بعد شرط گذاشته که اگر دولت ها به آمریکا در مورد اطلاعات متقاضیان ویزا همکاری کنن، ما این محدودیت رو برمیداریم. خب مسلما دولت کشور ما هم چنین کاری نمیکنه و در مورد شهروندانش اطلاعاتی به آمریکا نخواهد داد. این یعنی رفت و آمد مردم معمولی بین ایران و آمریکا برای همیشه تمام شد! فقط اونایی که پاسپورت آمریکایی یا گرین کارت دارن، میتونن برن و بیان.

از صبح که متوجه اجرای سه ماهه این قانون و شرط برداشتن اون شدم، تمام مدت چهره تک تک دوستام میاد جلوی چشمم. کاش میشد محل تولدمون رو خودمون تعیین کنیم.

گاوم زاییده!

الان متوجه شدم که در برنامه ای که چندی قبل با کلی مشقت نوشته بودم و بعد مدت زمان بسیار زیادی رو صرف خطایابی و خطاهای احتمالیش کرده بودم، یه حالت رو در نظر نگرفتم اصلا!

فعلا که کلا هنگ کردم و اصلا نمیدونم چجوری میتونم اون حالت رو پیاده کنم، چه رسد به اینکه بفهمم چجوری باید کد اون برنامه رو درست کنم!

به نظر میرسه که کلا گاوم زاییده اون هم چند قلو!!